Siemianowicki rynek nieruchomości mieszkalnych

June 22 2016

Siemianowicki rynek nieruchomości oznacza się różnorodnością.

Opłata za metr kwadratowy lokum zależna jest od dzielnicy jak również standardu lokalu. Najmniej trzeba zapłacić za wybudowane przed wojną lokale, które z powodu szkód górniczych oraz wdrażanych w owym okresie czasu procedur budowlanych są raczej zniszczone oraz często wyznaczają konieczność gruntownego remontu natychmiast po wykupie.

Siemianowice Śląskie

Najpopularniejsze dzielnice Siemianowic Śląskich, w których dochodzi do najliczniejszej miary nawiązanych transakcji kupna-sprzedaży to Centrum, Bytków i Michałkowice. Cena metra kwadratowego lokum w Siemianowicach Śląskich rozciąga się od 2 do nawet 5 tys. zł, przy czym większość mieszkań zbywanych jest w skali 2800-3500 zł za m2. Większa część lokali wzniesionych przed rokiem 1989 oznacza się niedużą wielkością, poniżej 65 m2.

Podobnie jak w innych częściach Polski również na Śląsku znaczna grupa umów opłacana jest kredytem bankowym. Banki przydzielając kredyt mają w zwyczaju żądać spełnienia wyceny nieruchomości budynku, na jakiego kupno pożyczka może być przekazana. Nie zawsze nieodzowne jest szukanie rzeczoznawcy majątkowego samodzielnie gdyż niemało banków wykorzystuje usługi własnych rzeczoznawców majątkowych. Nierzadko nawet wycena nieruchomości może być zaliczona do kosztu przekazania kredytu co zazwyczaj dopuszcza podział nakładu tychże paruset złotych na dłuższy czas.

Kupno mieszkania w Siemianowicach zapewnia dobry dojazd do pracy w sąsiednich gminach, pośród jakich najznaczniejsze miejsce mają Katowice. Podobnie ceny mieszkań są zauważalnie mniejsze aniżeli w centrum woj. śląskiego. Z Siemianowic Śląskich istnieje bezproblemowy dojazd do Drogowej Trasy Średnicowej, a przez to również autostrad A1 i A4, jak również do lotniska w Pyrzowicach. W okręgu miasta położona jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a miasto dynamicznie szuka nowych inwestorów, poprzez co w przyszłości wyszukanie pracy na terenie Siemianowic Śląskich nie powinno być szczególnie żmudne.